Inline HTML

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Orle Pióro Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-222) przy Al. Jerozolimskich 179 oraz podmioty współpracujące, w tym należące do Grupy Kapitałowej Platformy Mediowej Point Group SA, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (Dz. Ustaw nr 133 poz.883) w celu realizacji usług oraz w celach marketingowych. Oświadczam, że jestem świadom, iż przysługuje mi prawo wglądu do moich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania i usuwania.

Listy

Drodzy Czytelnicy!

Korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adres: listy@dorzeczy.pl.

„Zdrowo ograniczeni”, Łukasz Warzecha, „DRz” 33/2020

Szanowna Redakcjo, w artykule „Zdrowo ograniczeni” pan red. Łukasz Warzecha słusznie zwraca uwagę na słabości walki z otyłością prowadzonej przez państwo. Chciałabym jednak sprostować informację o rządowym programie walki z nadwagą wprowadzonym w Wielkiej Brytanii. Otóż fakt, że w nowej strategii premier Boris

Johnson nie zapowiedział wprowadzenia podatku cukrowego, nie oznacza, że brytyjskie państwo jest mniej „zamordystyczne” w tych kwestiach niż polskie. Powód jest inny. Podatek taki (nakładany na napoje zawierające cukier) obowiązuje w Wielkiej Brytanii już od kwietnia 2018 r. Oznacza to, że rząd brytyjski dużo wcześniej niż polski zdecydował, iż należy ingerować w wybory żywieniowe obywateli.

Z wyrazami szacunku Magdalena Strzelecka Od autora

Dziękuję Czytelniczce za słuszne zwrócenie uwagi.

Łukasz Warzecha

Spis treści

Spis treści schowaj

Pobierz wersję PDF

Ostatnie wydania

Zobacz archiwum wydań